Шокиращата загуба на Байерн Мюнхен от Бохум е ОТЛАГАНА с 15 минути, след като фенове хвърлят тенис топки на терена... тъй като сблъсъкът се превръща в последния мач в Бундеслигата, помрачен от протести на привърженици
Daily Mail | 2024-02-18 | 00:33:06

След 25 минути обаче играчите бяха изведени от терена и надолу по тунела, след като привържениците започнаха да хвърлят тенис топки на терена.

Това беше последният протест срещу планираните чуждестранни инвестиции в Бундеслигата, като няколко други мача бяха отложени през последните седмици - включително почти всеки мач от Бундеслигата през уикенда.

Байерн Мюнхен катастрофалното поражение с 3-2 от Бохум стана последният мач в Бундеслигата, който беше помрачен от протести на фенове, след като привържениците хвърлиха няколко тенис топки на терена

Звездата на Байерн Мюнхен Хари Кейн наблюдава как помощниците премахват тенис топки от терена

Това беше последният протест срещу планираните чуждестранни инвестиции в Бундеслигата, като няколко други мача бяха отложени през последните седмици и през уикенда

Това идва, след като през декември германските клубове одобриха противоречиво предложение да продадат осем процента от бъдещите си телевизионни приходи на частен инвеститор.

Когато защитаваше плановете си, Германската футболна лига (DFL) настоя, че се стремят да стимулират нейния бизнес модел и международния маркетинг с приходите от 1 милиард евро (859,6 милиона британски лири), като инвеститорът няма например по спортни въпроси

DFL в момента прави приблизително £170 милиона (€200 милиона) приходи от телевизия, според SportsPro Media.

Спирането в неделя продължи 15 минути, което изглежда направи чудеса за Бохум, като Хари Кейн пропусна огромен шанс скоро след забавянето преди Такума Асано и Кевън Шлотербек обърна мача с главата надолу, за да изведе домакините с 2-1.

Кевин Стогер добави трети от дузпа, а Кейн вкара това, което се оказа просто за утеха, докато Дайот Упамекано също беше изгонен за втори пореден мач.

Топките за тенис бяха най-пресният пример за протестите, с други фенове са използвали методи като хвърляне на златни шоколадови монети и ябълки на терена, за да изразят гнева си относно предложената чуждестранна инвестиция.

Например, по време на победата на Борусия Дортмунд над Фрайбург миналата седмица, тенис топки и шоколадови златни монети бяха хвърлени на терена, причинявайки 10-минутно забавяне.

Такъв беше случаят отново, когато Дортмунд победи Кьолн миналия месец, което доведе до осемминутно прекъсване в този случай.

По-рано в неделя, сблъсъкът на Фрайбург с Айнтрахт Франкфурт беше отложен в средата на второто полувреме, когато самолети с дистанционно управление бяха летяли около стадиона и сладкиши също бяха изхвърлени на терена, като привържениците настояваха за край противоречивите планове за продажба на дял от бъдещите приходи на лигата.

Играчите на Байерн и Бохум бяха принудени да напуснат терена, причинявайки 15-минутно забавяне

Миналия месец фенове хвърлиха шоколадови монети на терена преди Кьолн срещу Борусия Дортмунд

Феновете на Дортмунд също разпънаха банери, изразяващи своето противопоставяне на частните инвестиции в Бундеслигата

Протестите достигнаха дори до Бундеслига 2, като победата на Хановер с 4-3 над Хамбург миналата седмица бе помрачена от фенове на Хамбургер, закачили шест катинара на вратата и вкараха мрежа на полувремето и три ключалки към двата стълба в единия край.

Това причини значително забавяне, като катинарите трябваше да бъдат отрязани, преди играта да може да се възобнови, тъй като поддръжниците продължават да показват тяхното противопоставяне на противоречивите планове.

Поражението на Байерн в неделя ги остави на осем точки зад Байер Леверкузен на върха на таблицата с 12 мача в лигата преди края, което означава немските гиганти са застрашени да пропуснат титлата в Бундеслигата за първи път от 2011-12 г., след като я спечелиха в продължение на 11 последователни сезона.